“Sınırlar Kalkıyor” etkinliğinin Ekim ayının ikinci buluşmasında küratör ve sanat eleştirmeni Sinan Eren Erk “Sanatın Eleştiri Çıkmazı: Bir Paradoks Olarak Küratörlük”  başlığı altında sorularınızı yanıtlayacak.

Etkinlik, 23 Ekim 2021 Cumartesi, saat 15.00’da Kırmızı Kapı’da gerçekleştirilecek. Etkinlik online olmayacaktır. Katılım ücretsizdir. Katılım için info@dogancaymuseum.org adresine mail atabilirsiniz.

Küratör ve sanat yazarı Sinan Eren Erk, orta okul ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde, lisans eğitimini İktisat alanında Marmara Üniversitesi’nde yaptı. Yüksek lisansını Küratörlük ve Görsel Sanatlar alanında NABA, Nuova Accademia di Belle Arti Milano’da tamamladı.

12. İstanbul Bienali’nde küratör yardımcısı, Documenta 13’te katılımcı / konuşmacı ve İstanbul Tasarım Bienali’nde Milano’da Adhocracy bünyesinde yine küratör yardımcısı pozisyonlarında çalıştı. Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği AICA Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Sinan Eren Erk, ulusal ve uluslararası projelerde bağımsız küratör ve sanat yazarı olarak çalışmaya devam etmekte, konuşma, seminer ve eğitimler vermektedir.

Bir soru ile aramızda diyalog gelişir; dünya değişir!