“Sınırlar Kalkıyor” etkinliğinin Şubat ayının ilk buluşmasında “Özel Koleksiyondan Müzeye: Elgiz Müzesi” başlığı altında Elgiz Müzesi kurucu üyesi ve koleksiyoner Ayda Elgiz Güreli sorularınızı yanıtlayacak.

Etkinlik, 12 Şubat 2022 Cumartesi, saat 15.00’da Doğançay Müzesi’nde gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir. Katılım için HES kodunuzu ve telefon numaranızı info@dogancaymuseum.org adresine e-posta yoluyla gönderebilirsiniz.

İstanbul doğumlu olan Ayda Elgiz Güreli lise öğrenimini Sainte-Pulcherie ve Saint-Benoit Fransız lisesinde tamamladıktan sonra, üniversiteyi Menlo College da “Uluslararasi İşletme, Yönetim” üzerine, yüksek lisansını New York Üniversitesi’nde “Müzecilik, Sanat Yönetimi” üzerine tamamladı.

Ayda Elgiz Güreli yurtiçi ve yurtdışında sanat ile alakalı birçok derneğin kurucu yönetim kurulunda olup, şuan aile şirketi olan Giz İnşaat’ta çalışmaktadır. Aynı zamanda, birçok sanatçıya yaratıcılıklarını sanatsal üretime dönüştürebilme fırsatı veren ve dünya çağdaş sanat platformunda tanınmalarına destek olan Elgiz Koleksiyonu’na da ev sahipliği yapan “Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi” yönetimindedir.

Bir soru ile aramızda diyalog gelişir; dünya değişir!