“Sınırlar Kalkıyor” etkinliğinin Kasım ayındaki ikinci buluşmasında Endüstriyel tasarımcı ve müzebilimci Burçak Madran “Belleğin Görselleştirilmesi: Sergi ve Müze Tasarımları” başlığı altında sorularınızı yanıtlayacak.

Etkinlik, 27 Kasım 2021 Cumartesi, saat 15.00’da Pera Palas’ta gerçekleştirilecek. Etkinlik online olmayacaktır. Katılım için HES kodunuzu ve telefon numaranızı info@dogancaymuseum.org adresine mail atabilirsiniz.

Endüstriyel tasarımcı ve müzebilimci Burçak Madran, ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunudur. Yüksek Lisansını Fransa’da Provence Üniversitesi’nde, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Lisansı ile Akdeniz Kültür Varlıkları üzerine yaptı.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2005 yılından bu yana sahibi olduğu Tetrazon Tasarım’da müze ve sergi planlama ve tasarımları üzerine çalışıyor. Çeşitli üniversitelerde sanat, müzecilik ve tasarım alanlarında dersler veriyor; tasarım, müze, kültür konularında yazılar yazıyor. Halen üyesi olduğu Uluslararası Müzeler Konseyi’nin Uluslararası Arkeoloji ve Tarih Müzeleri Komitesi başkanlığını yürütmektedir.

Bir soru ile aramızda diyalog gelişir; dünya değişir!