“Sınırlar Kalkıyor” etkinliğinin Ocak ayının ilk buluşmasında “Özel Sanat Müzelerinin Ortaya Çıkışında Yaşananlar: Pera Müzesi” başlığı altında Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi’nin Genel Müdürü Özalp Birol  sorularınızı yanıtlayacak.

Etkinlik, 14 Ocak 2022 Cuma, saat 19.00’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir. Katılım için HES kodunuzu ve telefon numaranızı info@dogancaymuseum.org adresine e-posta yoluyla gönderebilirsiniz.

1983′te Boğaziçi Üniversitesi Yöneticilik (Satış ve Pazarlama) Bölümü’nden mezun oldu. 1985-1994 yılları arasında, çeşitli şirketlerde marka yönetiminden, satış ve pazarlama müdürlüğüne uzanan farklı  pozisyonlarda görev yaptı. 1994 yılında Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’ne geçti. 2001-2004 yılları arasında “Koç Kültür Sanat ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi” ve Koç Finansal Hizmetler A.Ş.’de de “Kurumsal İletişim Direktörü” olarak çalışan M. Özalp Birol, 2004 yılından bu yana Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi’nin Genel Müdürü olarak Pera Müzesi’ni, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nü ve vakfın kültür-sanat alanındaki girişimlerini yönetiyor.

2014 yılında Türkiye-Polonya kültürel iş birliğine yaptığı katkılardan ötürü kendisine Polonya Cumhuriyeti Üstün Hizmet Liyakat Nişanı verilen Birol, 2017 ve 2019 Venedik Bienalleri Uluslararası Sanat Sergilerinde Türkiye Pavyonu’nun Danışma Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Birol’un Danışma Kurulu Üyeliği, Covid-19 salgını nedeniyle 2022 yılına ertelenen Venedik Bienali 59. Uluslararası Sanat Sergisinde de devam ediyor.

Bir soru ile aramızda diyalog gelişir; dünya değişir!