“Sınırlar Kalkıyor” etkinliğinin Ocak ayının ikinci buluşmasında “Güncel Sanat Ortamı: Sanatçılar ve Galeriler” başlığı altında Mixer Kurucu Ortağı ve Gate 27 Direktörü Bengü Gün sorularınızı yanıtlayacak.

Etkinlik, 29 Ocak 2022 Cumartesi, saat 15.00’da Kırmızı Kapı’da gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir. Katılım için HES kodunuzu ve telefon numaranızı info@dogancaymuseum.org adresine e-posta yoluyla gönderebilirsiniz.

Bengü Gün, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri ve Kültürel Miras Yönetimi Bölümü’nde master programını tamamladı. Tezini Müzik Enstrümanları Müzeleri Koleksiyon Yönetim Politikaları üzerine yaptı. 2007-2011 yılları arasında Peppers & Rogers Group bünyesinde, aralarında Dubai Culture Foundation’ın da bulunduğu farklı şirketlerde yönetim danışmanlığı yaptı. 2011 yılında İstanbul Modern’de üyelik müdürlüğü görevini üstlendi. 2012 yılında Hamit Hamutcu ile birlikte İstanbul’da genç ve kariyerinin başında olan sanatçılara destek olma misyonuyla yola çıkan Mixer’in (www.mixerarts.com) kurucu ortaklığını ve direktörlüğünü üstlendi. Aralık 2020’den itibaren Gate 27 (www.gate-27.com) konuk programının direktörlüğünü üstlenmekte ve konuk eğitmen olarak Yeditepe Üniversitesi Kültür ve Sanat Yönetimi Bölümü’nde Galeri Yönetimi dersini vermektedir.

Bir soru ile aramızda diyalog gelişir; dünya değişir!